Časté dotazy

Ako dlho pôsobíte na trhu a akú poskytujete záruku?

Chytrá izolácia® je na trhu už 11 rokov a za tú dobu sme zateplili cez 9 tisíc objektov. Naše realizácie pravidelne kontrolujeme a poskytujeme záruku 5 rokov. Náš prémiový produkt, pena ICYNENE, je na svetovom trhu už 30 rokov, a sme radi, že vám tento produkt môžeme ponúknuť v našom portfóliu.

Aká technológia stojí za izoláciou Icynene?

Chytrá izolácia Icynene je systém zateplenia z dvojzložkovej striekanej izolačnej peny Icynene. Ide o modernú technológiu zatepľovania domov a priemyselných objektov.

Aká je predpokladaná životnosť izolácie?

Počas celej doby životnosti stavby. Ide o konečné riešenie zateplenia bez budúcich dodatočných nákladov – už nikdy nemusíte zatepľovať.

Ako dlho trvá zatepliť Chytrou izoláciou?

Dokonalé zateplenie domu je možné realizovať za jeden deň v závislosti od veľkosti zákazky.

Prečo nosia pracovníci ochranné obleky?

Obleky nosia aplikátori izolačnej peny, aby si nezastriekali odev, a aby sa im pena nedostala na pokožku, pretože sa prilepí ku všetkému a odstrániť ide len mechanicky. Rozhodne nejde o toxickú penu – má všetky potrebné certifikáty vrátane hygienického atestu. Pena sa používa aj v domoch pre alergikov – americká asociácia združujúca alergikov odporúča používať Icynene na zateplenie domov alergikov.

Môže sa aplikovať v zime?

Zateplenie je možné realizovať v priebehu celého roka až do teploty –38 °C.

Koľko dokážem ročne ušetriť, aká je návratnosť investície?

Záleží od toho, s čím to porovnávate. Ak však porovnáme zateplenie strechy alebo stropu klasického domu zatepleného klasickou izoláciou a Chytrou izoláciou, potom náklady na kúrenie budú nižšie až o 70 %. Nehovoriac o možnom chladení domu v letnom období. Doba návratnosti investície do zateplenia chytrou izoláciou je preto jeden až tri roky.

Môžem si výrobok zakúpiť u vás a zatepliť si stavbu svojpomocne?

Náš prémiový produkt, striekanú penovú izoláciu ICYNENE, nieje možné aplikovať svojpomocne. K aplikácií je potrebná náročná technológia, ktorá dokáže miešať jednotlivé zložky v správnom pomere, zahrievať na predpísanú teplotu a vytvárať tlak pre presun izolačného materiálu až na požadované miesto určenia. K správnemu nastaveniu všetkých týchto aspektov je potrebná taktiež hlavne skúsenosť. Naša firma poskytuje kompletnú službu zateplenia. Naši skúsení zamestnanci pomocou technológie aplikujú penu aj do tých nejzložitejších priestorov.

Potrebujem na rekonštrukciu strechy remeselníkov, môžete mi nejakých odporučiť?

Naši partneri

V lete máme problémy s prehrievaním podkrovia, je tam horúco a v noci sa nedá spať. Odstráni izolácia Icynene aj tento problém?

Striekaná penová izolácia Icynene po nástreku na izolovanú plochu stonásobne expanduje, dokonale priľne a vytvorí kompaktnú vrstvu bez spojov a netesností, a tak chráni budovu pred prenikaním tepla z rozohriatej strechy. Vytvorí príjemné prostredie so stálou teplotou. Bez klimatizácie dokážete „prežiť“ letné horúce noci.

Je použitý materiál horľavý?

no, všetky naše peny patria do triedy horľavosti E, rovnako ako napríklad polystyrénové panely. Naše peny ale vynikajú mimoriadnou samozhášacou schopnosťou, čo znamená, že ako náhle zdroj ohňa pohasne, pena okamžite prestane horieť. Vďaka neprievzdušnosti navyše nepustia k ohňu veľké množstvo vzduchu, ktoré je potrebné na zachovanie horenia. Aj preto sme sa stretli s prípadmi, keď pena dokázala ochrániť pred požiarom konštrukciu strechy.

Požiar peny v Belgickom múzeu

Je materiál priedušný, nevznikajú plesne?

Chytrá izolácia ľahko prepúšťa vodné pary. Konštrukcie zateplené penou Icynene i celý dom preto dýchajú. Vďaka bunkovej štruktúre sa v nej navyše ani nedrží vlhkosť a nevznikajú plesne. Vlhkosť v dome môže spôsobovať vznik plesní a zdravotných problémov. Musíte preto buď viac vetrať (čím vám v zime zároveň uniká teplo), alebo mať difúzne otvorenú konštrukciu s Chytrou izoláciou, ktorá sa o to postará sama. Icynene zvyšuje difúznosť a zlepšuje priedušnosť konštrukcie domu.

Najmä na starších domoch je vhodné použiť chytrú izoláciu – neuzavrie pôvodnú konštrukciu a umožní jej aj naďalej dýchať. Takto sa predchádza vyzrážaniu vlhkosti zo vzduchu v streche i stenách. Preto sa ani na starších domoch po zateplení nezráža vlhkosť a nevznikajú žiadne plesne.

Mám zosadnutú starú izoláciu, ktorú je potrebné vymeniť. Čo s tým?

V dnešnej dobe sú stále používané materiály, ktoré navlhnú a zosadajú desiatky centimetrov. S nesprávne realizovanou izoláciou sa stretávame veľmi často. Aj toto sme schopní napraviť. Starú pôvodnú izoláciu odstránime a nanesieme striekanú penovú izoláciu. A to bez toho, aby si museli majitelia po dobu aplikovania „zháňať“ iné ubytovanie na dobu realizácie. Už nikdy viac nebudete musieť riešiť rekonštrukciu zateplenia.

Chcem nacenenie zadarmo

Pre presné nacenenie s Vami prejdeme: posúdenie súčasného alebo navrhovaného stavu, tepelne technické posúdenie, upresnenie požiadavku na požiarne bezpečnostné riešenie, využitie termovízie, využitie dotácie. Nemusíte sa ale o nič starať – iba zavolajte, napíšte alebo zanechajte kontakt a zvyšok už nechajte na nás. Nacenenie nieje v ničom záväzné a je kompletne zadarmo. Ďakujeme za Váš záujem!

alebo